Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

        76  uczniów Zespołu Szkół Rolniczych  uczyło się zawodu poza granicami kraju podczas   4-tygodniowych praktyk zawodowych realizowanych w ramach projektu w nowym programie Unii Europejskiej  Erasmus +.

        Szesnastu uczniów z klasy technikum architektury krajobrazu  przebywało na   4-tygodniowej praktyce zawodowej Rzymie, gdzie pracując w przedsiębiorstwach  zajmujących się produkcją roślin ozdobnych oraz pielęgnacją terenów zielonych nauczyli się uprawy nieznanych im wcześniej roślin śródziemnomorskich oraz  pielęgnacji zabytkowych ogrodów.  W Plymouth   w Wielkiej Brytanii 16 fototechników zdobywało praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania i obróbki cyfrowej zdjęć z wykorzystaniem profesjonalnych programów komputerowych. Kolejnych szesnastu uczniów z technikum hotelarskiego przebywało na praktyce we Włoszech,  w Rimini. Uczniowie pracowali w hotelach na różnych stanowiskach w recepcji, w dziale gastronomicznym i w housekeepingu. 28 uczniów technikum żywienia odbywało praktykę  w restauracjach i hotelach w Hesji, gdzie poznali tajniki kuchni niemieckiej, nauczyli się sporządzać regionalne potrawy oraz obsługiwać konsumentów w roli kelnerów.

       Wszyscy uczestnicy praktyk zagranicznych oprócz nowych kompetencji zawodowych pogłębili również swoje umiejętności językowe oraz rozwinęli swoją wrażliwość w zakresie tolerancji wobec innych kultur, nauczyli się samodzielności i nabrali większej pewności siebie a także poznali region uczestnicząc w licznych wycieczkach.

         TK Rzym.jpeg                      wypoczynek w parku wodnym MIRAMAR.jpeg            

 

                                                                                                                           Koordynator Projektu

                                                                                                                           Adam Hubicki

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 30-11-2015 14:05 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 30-11-2015 14:42
Przewiń do góry