Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

"Lataj z głową"

Mając na uwadze szeroko rozumianą, dbałość o podnoszenie bezpieczeństwa w naszym kraju, w tym w lotnictwie cywilnym, informujemy, iż w dniu 24 sierpnia br. rozpoczęła się kampania informacyjna Urzędu Lotnictwa Cywilnego nt. zasad bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, pod hasłem „Lataj z głową",

Bezzałogowe statki powietrzne (UAV), potocznie nazywane „dronami" cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. W Polsce również obserwujemy wzrost zainteresowania tymi urządzeniami, szczególnie w celach rekreacyjnych. Niestety, znaczna część użytkowników nie posiada podstawowej wiedzy lotniczej, a UAV, mimo niepozornego wyglądu, podlega przepisom prawa lotniczego i może stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego, dostrzegając pilną, konieczność podnoszenia wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu „dronów" w przestrzeni powietrznej, przygotował spot edukacyjny przedstawiający podstawowe zasady sportowego i rekreacyjnego wykonywania lotów z wykorzystaniem UAV w polskiej przestrzeni powietrznej.

Więcej informacji pod adresem: www.latajzglowa.pl