Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

PODSUMOWANIE ZDARZEŃ ZA OKRES 19-22.07.2015R  ZWIĄZANYCH Z USUWANIEM SKUTKÓW GWAŁTOWNYCH BURZ I WIATROŁOMÓW – TEREN POWIAT NAMYSŁOWSKI

W dniach 19 – 22.07.2015r strażacy KPPSP w Namysłowie i strażacy OSP z powiatu namysłowskiego wyjeżdżali łącznie do 106* zdarzeń związanych z usuwaniem intensywnych  zjawisk pogodowych jakie wystąpiły w nocy z 19/20.07.br. Skutki tych zjawisk są usuwane do dnia dzisiejszego. Nawałnice objęły przede wszystkim miejscowości gminy Namysłów (Przeczów, Krasowice, Smarchowice Małe i Śląskie, Józefków, Michalice), a także miasto Namysłów oraz gm. Wilków (Wojciechów, Wilków) i gm. Domaszowice (Strzelce, Woskowice Małe). Najwięcej zdarzeń przy których interweniowała Straż Pożarna związana była z usuwaniem powalonych drzew z dróg i budynków. W trzech przypadkach powalone drzewa zniszczyły pojazdy samochodowe. Interwencje jednostek ochrony p.poż.  związane były również z zabezpieczeniem budynków mieszkalnych i gospodarczych, w których uszkodzone lub zerwane zostały konstrukcje i przekrycia dachowe. Równocześnie zastępy Straży Pożarnych usuwały skutki gwałtownych opadów deszczu z podtopionych obiektów i posesji.

Najwięcej interwencji związanych z usuwaniem wiatrołomów i zabezpieczaniem uszkodzonych budynków odnotowano na terenie miejscowości: Przeczów, Krasowice, Smarchowice Małe i w Namysłowie. W okolicach miejscowości Objazda – Michalice  burza powaliła 3 słupy trakcji wysokiego napięcia, powalając równocześnie linie energetyczną średniego napięcia. W związku z wystąpieniem w/w anomalii pogodowych na terenie powiatu występowały okresowe zaniki energii elektrycznej oraz część dróg była nieprzejezdna z powodu powalonych drzew.

Na terenie Naszego powiatu nie odnotowano w związku z występującymi zjawiskami pogodowymi osób rannych. Należy podkreślić, że w dalszym ciągu wpływają do tut. komendy zgłoszenia o skutkach niedzielnej wichury, więc liczba interwencji z nią związanych stale rośnie.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

 

Tekst: mł. bryg. Radosław Kilan – Dowódca JRG PSP w Namysłowie

Zdjęcia: mat. źródłowy KPPSP N-ów

*wg. stanu na dzień 22.07.2015r godz. 15.00

Opublikował(a): Robert Kupniewski Data publikacji: 24-07-2015 09:28 Modyfikował(a): Robert Kupniewski Data modyfikacji: 27-07-2015 11:18
Przewiń do góry