Menu pomocnicze
Jesień

LLP logo.png        ZSR logo.png

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej 

w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

Na przełomie kwietna i  maja 2015 roku 28 uczniów z technikum informatycznego z Zespołu Szkół Rolniczych wraz z opiekunami Eweliną Gwiazdą i Rafałem Trojanowskim przebywało w Plymouth w  Wielkiej Brytanii na 4-tygodniowej praktyce zawodowej. Pobyt młodzieży był realizowany w ramach projektu Leonardo da Vinci w programie „Uczenie się przez całe życie”, w pełni finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Za pozyskane pieniądze uczestnicy projektu brali udział w intensywnym kursie zawodowym języka angielskiego z native speakerem, w spotkaniach z  psychologiem i pedagogiem, mieli zapewnioną bezpłatną podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie, przejazdy lokalne, wycieczki oraz otrzymali kieszonkowe.
Głównym rezultatem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych, rozwój umiejętności interpersonalnych i językowych oraz zwiększenie mobilności przyszłych absolwentów na europejskim rynku pracy.
Uczniowie mieszkali w rodzinach angielskich, poznali kulturę i obyczaje panujące w Anglii,
a także podnieśli swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. W czasie praktyki uczniowie pracowali w kilku grupach na oddzielnych stanowiskach komputerowych realizując różne zadania dla firmy angielskiej. Praktykanci nauczyli się montować i konfigurować komputery, obsługiwać oprogramowanie użytkowe, projektować, budować i administrować sieci komputerowe, tworzyć aplikacje i strony internetowe oraz pracować na różnych programach w wersji angielskiej. Nabyte umiejętności zostaną wykorzystane w dalszej nauce i przyszłej pracy zawodowej.
Oprócz pracy uczniowie odbyli w weekendy dwie wycieczki, które umożliwiły im poznania zabytków oraz wspaniałych pejzaży malowniczej Kornwalii.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-07-2015 14:23 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 03-07-2015 14:33
Przewiń do góry