Menu pomocnicze
WIOSNA
LLP logo.png ZSR logo.png

W sobotę i niedzielę 18 -19 kwietnia 2015 r.  43 uczniów oraz czterech nauczycieli Zespołu Szkól Rolniczych wyjechało na 4-tygodniowe praktyki zagraniczne realizowane w dwóch programach europejskich: Leonardo da Vinci i Erasmus+.

Młodzież z technikum architektury krajobrazu przebywa w Rzymie, gdzie w trzech przedsiębiorstwach uczy się uprawy roślin ozdobnych oraz pielęgnacji zabytkowych ogrodów. Uczniowie poznają ciekawe śródziemnomorskie rośliny oraz zabytkowe rzymskie ogrody.

Uczniowie  III  i II klas technikum informatycznego dojechali do Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie uczą się montażu i obsługi sprzętu komputerowego, budowania sieci oraz korzystania z programów komputerowych wykorzystywanych w Anglii.

Uczniowie z obu grup mieszkają w rodzinach włoskich lub angielskich, co ułatwia poznanie kultury i obyczajów mieszkańców obu krajów oraz naukę języków obcych.

Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w wielogodzinnych przygotowaniach z języka angielskiego i włoskiego oraz w zajęciach z psychologiem i pedagogiem.

W wolnych chwilach praktykanci poznają malownicze zakątki odwiedzanych krajów.

Cala grupa w Plymouth.jpeg
Uczniowie w Plymouth

Na lotnisku TI.jpeg
Uczniowie oczekujący na samolot

TI cala grupa w gorach.jpeg
Wycieczka w góry

TK na lotnisku.jpeg
Uczniowie TK na lotnisku

TK przde wyjazdem w Namyslowie.jpeg
Uczniowie TK przed wyjazdem w Namysłowie

W Coloseum.jpeg
Wizyta w Koloseum

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-05-2015 08:15 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 21-05-2015 09:25
Przewiń do góry