Menu pomocnicze
WIOSNA

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych zdobyli nowe doświadczenia podczas kolejnych 4-tygodniowych  praktyk zawodowych  w czerwcu 2014 r. we Włoszech, zrealizowanych w ramach dwóch projektów w programie Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Za pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze w kwocie ponad 146 tys. euro uczestnicy projektów brali udział w intensywnym kursie języka angielskiego i włoskiego, w spotkaniach z  psychologiem i pedagogiem, mieli zapewnioną bezpłatną podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie, przejazdy lokalne, wycieczki oraz otrzymali środki na wyżywienie i kieszonkowe.

Colosseum.jpeg

28 uczniów z  technikum obsługi turystycznej i technikum żywienia  pracując w Rimini w biurach podróży, hotelach i restauracjach, zdobyło nowe umiejętności zawodowe w zakresie planowania i realizacji imprez turystycznych, rezerwacji biletów i miejsc hotelowych, check in i check out, przygotowania i wydawania posiłków, housekeepingu, obsługi gości w recepcji i na sali konsumpcyjnej.  Po pracy młodzież korzystała z atrakcji Rimini, zażywając kąpieli wodnych i słonecznych na pięknej adriatyckiej plaży. W weekendy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Wenecji i San Marino.
Druga grupa, 19 uczniów z technikum architektury krajobrazu, przebywała w tym samym czasie w Rzymie, pracując przy produkcji roślin ozdobnych oraz pielęgnacji historycznych ogrodów. Praktykanci nauczyli się m.in.:  uprawy ciekawych roślin śródziemnomorskich, urządzania obiektów architektury krajobrazy, formowania żywopłotów, zakładania kwietników. W wolnym czasie uczniowie poznali liczne zabytki Wiecznego Miasta oraz uczestniczyli w wycieczkach na Monte Cassino, do historycznego ogrodu słynącego z fontann w Tivoli oraz spędzali czas nad  Morzem Tyrreńskim.
Wszyscy uczniowie oprócz nowych kompetencji zawodowych pogłębili również swoje umiejętności językowe, posługując się językiem włoskim i angielskim oraz rozwinęli swoją wrażliwość w zakresie tolerancji wobec innych kultur, nauczyli się samodzielności, odwagi,  pewności siebie i  podnieśli poczucie własnej wartości.
Młodzież wróciła do Polski ze wspaniałymi wrażeniami, nowymi doświadczeniami i umiejętnościami zawodowymi oraz z przekonaniem, że taka „szkoła życia” ułatwi  im po ukończeniu szkoły znalezienie pracy nie tylko w kraju, ale również za granicą.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-10-2014 15:04 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 10-10-2014 15:27
Przewiń do góry