Menu pomocnicze
Jesień

zzzz4.jpeg

 

Zespół Szkół Mechanicznych kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu Leonardo da Vinci uczniowie kl. III technikum mechanicznego i logistycznego, w okresie od 25.05. do 21.06.2014r., przebywali w  Wielkiej Brytanii na praktyce zawodowej. Na realizację projektu „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości” szkoła pozyskała ponad 143 000 Euro.

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby system kształcenia jak najpełniej odpowiadał potrzebom rynku pracy i dał możliwość zdobycia nowych kwalifikacji według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

Młodzież przebywała w Portsmouth, a praktykę odbywała w miejscowych firmach. Wyjazd poprzedzony był licznymi przygotowaniami, które miały pomóc w adaptacji w nowych warunkach. W czasie pobytu realizowany był program kulturowy; odbyła się wycieczka do Londynu i Winchester.

Staż i pobyt w Anglii przyniosły wiele korzyści. Pozwoliły na doskonalenie posiadanych i  zdobycie nowych umiejętności:

  • zawodowych (mechanicy, m.in. diagnostyka pojazdów, montaż części zamiennych do samochodów, wykonywanie czynności obsługowo-naprawczych silnika pojazdu; logistycy, m.in. kompletowanie towarów, znakowanie ładunków, przyjmowanie zleceń, kalkulacja kosztów zadania logistycznego, realizacja zamówień, obsługa klienta);
  • społecznych (adaptacja do nowych warunków, współpraca w grupie, dojrzałość społeczna, otwartość);
  • językowych (posługiwanie się j. angielskim w pracy zawodowej i w sytuacjach codziennych).

Wszyscy świetnie poradzili sobie zarówno w miejscach praktyki jak i w codziennych sytuacjach, a pobyt w Anglii dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień na całe życie.

Do wyjazdu przygotowują się już następni uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych. W październiku staż w Wielkiej Brytanii odbędzie kolejna grupa mechaników i logistyków.

 

Z 1.jpeg

 

Renata Koziarska – koordynator projektu

Opublikował(a):  Data publikacji: 15-07-2014 15:04 Modyfikował(a): Robert Kupniewski Data modyfikacji: 15-07-2014 15:07
Przewiń do góry