Menu pomocnicze
WIOSNA

Niecodzienny koncert będzie miał miejsce w namysłowskim kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła 19 czerwca tego roku. Na zaproszenie Zarządu Powiatu Namysłowskiego wystąpi orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Marka Kudry z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz namysłowski zespół wokalny Follow Him wraz z trio jazzowym.

Zespół będzie śpiewał poezję św. Jana Pawła II. Muzykę do 14 wierszy Papieża Polaka napisał ksiądz Piotr Nowicki z Namysłowa. Ksiądz Piotr jest również jednym z wokalistów zespołu Follow Him i pomysłodawcą koncertu.

Ks. Piotr Nowicki pochodzi z nieodległych Mąkoszyc. W Namysłowskiej parafii posługę pełni od trzech lat. Uczy również religii w namysłowskim Ogólniaku i Szkole Podstawowej nr 3. Muzyką zajmuje się od dziecka. Edukację muzyczną zgłębiał w Państwowej Skole Muzycznej II stopnia w Opolu.

Poezja św. Jana Pawła II nie jest łatwa w odbiorze i być może zawęża grono odbiorców ale dobrze wiemy że w takich małych społecznościach jak Namysłów czy Brzeg, w którym graliśmy rzadko jest okazja, żeby posłuchać orkiestrę symfoniczną – mówi ks. Piotr - Będzie ciekawie, bowiem łączymy muzykę rozrywkowa z muzyką klasyczną. Nasze doświadczenia z kwietniowego koncertu w Brzegu są bardzo pozytywne. Gdy widzieliśmy odczucia słuchaczy i emocje które temu towarzyszą, było to było bardzo miłe.

plak.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 13-06-2014 08:29 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 13-06-2014 08:29
Przewiń do góry