Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie mł. insp. Zbigniew Dychus oraz Starosta Namysłowski Julian Kruszyński zorganizowali debatę społeczną. Zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu mieli okazję do wyrażenia własnych opinii co do bezpieczeństwa na drogach, a także wypracowania rozwiązań, które mogłyby mieć wpływ na jego poprawę. 

16 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jej organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie mł. insp.Zbigniew Dychus oraz Starosta Namysłowski Julian Kruszyński.

W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie,  zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszego powiatu. W debacie uczestniczył także Opolski Komendant Wojewódzkiego Policji insp. Irena Doroszkiewicz.

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie omówił analizę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie namysłowskim oraz przedstawił działania, jakie podejmuje namysłowska Policja w zakresie eliminowania kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przedstawione zostały także policyjne działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Namysłowie zaprezentował i zreferował działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzone na drogach powiatowych. Wśród prelegentów wystąpił również przedstawiciel Straży Miejskiej, który omówił problematykę dotyczącą parkowania na terenie miasta.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wypowiedzenia się, wyrażenia opinii oraz wypracowania propozycji, rozwiązań mających na celu wzrost bezpieczeństwa na drogach powiatu namysłowskiego a także ograniczenia wypadków drogowych. W trakcie dyskusji  uczestniczący w debacie podzielili się z policjantami swoimi sugestiami, opiniami na temat możliwości rozwiązań problemów komunikacyjnych i stanu infrastruktury drogowej mającej wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie zgłaszane podczas spotkania uwagi, zostaną przeanalizowane przez policjantów, aby jak najskuteczniej pomóc mieszkańcom naszego powiatu.

 

debata (1).jpeg

debata (2).jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 20-05-2014 10:56 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 20-05-2014 12:34
Przewiń do góry