Menu pomocnicze
WIOSNA

Marszałek Andrzej Buła spotkał się w Namysłowie z samorządowcami i przedstawicielami lokalnego biznesu. Głównym tematem spotkania z cyklu „Opolskie przyjazne mieszkańcom i przedsiębiorcom” był podział europejskich pieniędzy na lata 2014 – 2020.

Marszalek.jpeg

- Jesteście nam potrzebni, by region się rozwijał – mówił marszałek  Buła, zwracając się do namysłowskich przedsiębiorców i samorządowców - Nie ma instytucji i osoby, która mogłaby skoordynować wszystkie zagadnienia związane z przedsiębiorczością. Stąd pomysł spotkania, w czasie którego moglibyśmy porozmawiać o problemach demograficznych, edukacji zawodowej, nowej ustawie o promocji zatrudnienia czy funduszach europejskich, które w latach 2014-2020 będą dedykowane przedsiębiorcom. A od was chcemy usłyszeć, co wam przeszkadzało, czy można to zmienić i w jaki sposób.

W ciągu najbliższych siedmiu lat z powiatu namysłowskiego ubędzie około tysiąca osób. Najwięcej, bo 26,9 proc. w grupie osób pomiędzy 20 a 24 rokiem życia. Jednocześnie o 27 proc. wzrośnie liczba osób powyżej 65 roku życia – wyliczała Iwona Mąkolska- Frankowska, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej UMWO, zwracając uwagę, iż to co jest słabością województwa (depopulacja) może stać się szansą jego rozwoju. Bowiem to głównie w powiecie namysłowskim będzie realizowany projekt Stobrawskiej Strefy Rekreacji o wartości 8,4 mln euro. Wśród funduszy europejskich przeznaczonych na rozwój przedsiębiorczości (145 mln euro z EFRR i 33 mln euro z EFS) znajdą się środki na usługi rehabilitacyjne i opiekuńcze, na budowę komercyjnych domów opieki.

Spotkanie w Namysłowie jest jednym z przystanków marszałka Andrzeja Buły, który prowadzi spotkania z przedstawicielami biznesu w całym województwie.

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 13-05-2014 09:30 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 13-05-2014 09:30
Przewiń do góry