Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

W dniu 28 marca 2014r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej zorganizowany został przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Namysłowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie, dzięki któremu uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

SAM_4060.jpeg

W grupie szkół podstawowych dwa czołowe miejsca zajęli Paweł Wójcik i Wiktoria Dąbek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu. W grupie szkół gimnazjalnych zwyciężyli Dominika Rapacz z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie i Nikola Wojciech z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju. W najstarszej grupie wiekowej - szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli: Dawid Seruga z Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie i Martyna Łaźniowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie. Osoby te będą reprezentowały powiat namysłowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 26 kwietnia 2014r. w Wołczyńskim Ośrodku Kultury.

Nagrody laureatom wręczyli starosta Julian Kruszyński, wicestarosta Andrzej Spór oraz komendat Krzysztof Gacek wraz z zastępcą Henrykiem Serugą.

Podczas podsumowania turnieju Komendant Powiatowy PSP w Namysłowie st. bryg. Krzysztof Gacek zwrócił uwagę na zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz z wypalaniem traw i nieużytków. Każdego roku straż pożarna wyjeżdża do kilku tysięcy zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. W czasie każdego sezonu grzewczego około 2 tysiące osób jest podtrutych czadem, a około 100 osób to ofiary śmiertelne. Dlatego też opiekunowie zwycięzców turnieju otrzymali czujki tlenku węgla zakupione przez Starostwo Powiatowe w Namysłowie. Komendant przypomniał również, iż wypalanie traw i nieużytków jest zabronione, co wynika m.in. z ustawy o ochronie przyrody i kodeksu wykroczeń. Od początku roku na terenie Polski zanotowano ponad 29 tysięcy pożarów suchych traw i nieużytków, podczas których zginęli także ludzie. Ten kto wypala trawy lub inną roślinność popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny!

SAM_4061.jpeg

SAM_4062.jpeg

SAM_4064.jpeg

SAM_4073.jpeg

SAM_4075.jpeg

SAM_4079.jpeg

SAM_4082.jpeg

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 31-03-2014 11:51 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 31-03-2014 11:51
Przewiń do góry