Menu pomocnicze
WIOSNA

Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy w pierwszy dzień wiosny, 21 marca. W Sali widowiskowej NOK-u zebrała się cała się cała społeczność Liceum by ,wraz z zaproszonymi gośćmi , celebrować sukcesy szkoły, podziwiać licealne talenty i podziękować Przyjaciołom Szkoły za kolejny rok owocnej współpracy.

swieto szkoly 2.jpeg

Pierwszą i jednocześnie bardzo  wzruszającą odsłoną naszego spotkania był akt nadania odznaki  dla sztandaru I Liceum Ogólnokształcącego  za zasługi  dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych  . Odznakę oraz dyplom uznania złożył na ręce Pani Dyrektor  Jolanty Wilczyńskiej prezes opolskiego ZKRPiBWP płk mgr Stefan Szelka. Czujemy się zaszczyceni tym wyróżnieniem jak również współpracą z prawdziwymi świadkami historii, którzy swoim świadectwem przypominają nam prawdziwe definicje wolności, demokracji i patriotyzmu.

Równie ważnym punktem uroczystości było zawarcie porozumienia współpracy pomiędzy naszym Liceum a Politechnika Opolską, które w imieniu uczelni wyższej podpisała dr hab. Inż. Krystyna  Kamińska, prof. PO, Prorektor ds. dydaktyki. Porozumienie to ma istotne znaczenie zarówno dla Liceum jak i dla Politechniki, otwiera dla naszych instytucji nowe horyzonty i płaszczyzny współpracy. Ścisłe relacje ze środowiskiem akademickim oraz  wspólne projekty są priorytetem dla naszej placówki,  a planowane wspólne przedsięwzięcia znacząco wpłyną na rozwój szkoły.

Od wielu lat Liceum w symboliczny sposób dziękuje swoim dobroczyńcom, którzy okazują nam nieustające wsparcie, zarówno finansowe jak i organizacyjne, czerpiemy z ich doświadczenia, mądrości i dobrego serca. W tym roku wyróżnienie Przyjaciela Szkoły otrzymał Starosta Namysłowski Pan Julian Kruszyński, wieloletni prezes  Stowarzyszenia Namysłowska Dobra Szkoła, działającego przy I LO Pan Marek Radwański oraz Pan Wiesław Dobrowolski, wspierający od lat działalność Stowarzyszenia. Jesteśmy szczęśliwi , mając w swojej drużynie ludzi, którzy rozumieją potrzeby Szkoły, znajdują czas i energię, by wspierać nas w naszej codziennej pracy.

Nasza szkolna uroczystość była przede wszystkim okazją to podzielenia się naszymi sukcesami. Rada Rodziców, jak co roku,  ufundowała stypendia dla 3 uczniów którym przyznano wyróżnienia Talent Szkoły 2014. Statuetki  w tym roku odebrali Kevin Cegielski za najwyższe wyniki w nauce oraz osiągnięcia olimpijskie w naukach ścisłych, Natalia Gajowska za swoją wspaniałą działalność charytatywną i wolontariacką oraz Katarzyna Kłodzińska za talent wokalny i propagowanie działalności artystycznej.

Na gali odebrali również nagrody laureaci I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Namysłowskie πitagorasy” organizowanego przez nasze Liceum . W kategorii szkól ponadgimnazjalnych  najlepsza okazała się uczennica pierwszej klasy  I LO Paulina Kapuścik, natomiast gimnazjalnym Pitagorasem została Nina Bąkowska z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju. Dziewczyny pokazały klasę  w zmaganiach z matematyką dlatego główne  nagrody- tablety, trafiły właśnie do nich.

Całą imprezę uświetniły popisy wokalne oraz teatralne naszych uczniów. Mogliśmy podziwiać zwycięskie przedstawienia Przeglądu Artystycznego który organizowany jest w naszej szkole od wielu lat. Tegoroczne hasło przewodnie „Wiersz i piosenka to mały teatr”  zainspirowało uczniów, którzy pokazali wspaniałe interpretacje wierszy i piosenek . Wisienką na torcie okazał się fragment spektaklu „Śluby panieńskie” przygotowywanego przez szkolne koło teatralne w reżyserii Barbary Krakowiak. Ta uwspółcześniona wersja pokazała zarówno cały wachlarz umiejętności aktorskich  naszych uczniów, ich wigor i sceniczny zapał jak i pasję pani reżyser, która od wielu lat z powodzeniem odnosi sukcesy wraz ze swoimi aktorami na przeglądach i konkursach artystycznych.

swieto szkoly 1.jpeg

Dziękujemy wszystkim miłym gościom za uświetnienie naszej  uroczystości. Zapraszamy do uczestniczenia w naszych przedsięwzięciach ,o których na bieżąco informujemy na szkolnej stronie internetowej www.lonamyslow.pl oraz Facebooku.

Opublikował(a):  Data publikacji: 31-03-2014 10:48 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 31-03-2014 11:11
Przewiń do góry