Menu pomocnicze
WIOSNA

Namysłowscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Starostwem Powiatowym zorganizowali dla uczniów szkół średnich konkurs z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W trakcie rozgrywek oceniana była wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne.

14 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie odbył się konkurs z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół średnich naszego powiatu. Namysłowscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Starostwem Powiatowym przeprowadzili konkurencje pozwalające uczestnikom rozgrywek na zweryfikowanie swojej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs obejmował test wiedzy a także umiejętności praktyczne podczas przejazdu rowerem po torze przeszkód, rzutu piłeczką w alko-goglach oraz płynności jazdy podczas przejazdu samochodem z talerzem Stewarda.

W konkursie uczestniczyły drużyny z Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz z Liceum Ogólnokształcącego z Namysłowa.

Samodzielną drużynę stanowili nauczyciele i opiekunowie grup uczestniczących w konkursie. Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie szkół średnich wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym podczas którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz przedstawicie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Opola na podstawie przygotowanych prezentacji wskazali na najczęstsze błędy popełniane przez młodych kierowców. Wskazując na zagrożenia występujące na drogach naszego powiatu omówiono także bezpieczne zachowania, które pomagają kierowcom wyjść z opresji. Przedstawiciele WORD z Opolu wskazali także na potrzebę oraz możliwość nauki i kształtowania techniki jazdy w Akademii Młodego Kierowcy. Przedstawiciel WORD-u przedstawił najczęstsze błędy techniczne popełniane przez kierowców i niebezpieczne manewry na drogach. Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie omówił także aktualne przepisy Ruchu Drogowego. Na zakończenie spotkania zaprezentowano film " Eksperyment" dotyczący problematyki nietrzeźwych kierowców.

Po zakończonych prezentacjach uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez WORD Opole konkursach kibicując swoim drużynom oraz nauczycielom, którzy także wzięli udział we wszystkich konkurencjach. Emocjom i sportowej rywalizacji towarzyszyła także zabawa podczas, której uczestnicy konkursu mogli zweryfikować swoje umiejętności praktyczne jak i wiedzę teoretyczną.

Na zakończenie konkursu po dogrywce drużynowej uczniów z ZSR i ZSM wyłoniono laureatów. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w składzie: Sebastian Kuczyński, Wojciech Koziak, Daniel Przyślak, Jarosław Szwed. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych, trzecie miejsce przypadło nauczycielom, natomiast czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Liceum Ogólnokształcącego. W klasyfikacji indywidualnej okazało się jednak, iż prym wiodą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego. Po podsumowaniu punków, laureatem Konkursu BRD został Tomasz Jaremko. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli skorzystać również z atrakcji jakie zapewnili przedstawiciele WORD z Opola.

Na zakończenie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Marek Florianowicz wspólnie z Sekretarzem WORD Opole Panem Henrykiem Dojko, Naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu z Starostwa Powiatowego w Namysłowie Panem Bogdanem Topoła oraz Wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Panią Joanną Promną-Mielczarek wręczyli nagrody laureatom konkursu. Specjalne wyróżnienie przypadło w udziale nauczycielom- reprezentantom poszczególnych szkół, którzy otrzymali upominki z WORD Opole oraz puchar przechodni, który ma przypominać wszystkim uczniom szkół średnich naszego powiatu o obowiązkach kierowców w zakresie BRD. Poza laureatami konkursu wszyscy uczniowie uczestniczący w konkurencjach otrzymali symboliczne upominki za udział w zabawie, natomiast w ręce Pani Wicedyrektor poza podziękowaniami za podjęcie konkursu w progach szkoły trafiła także maskotka Opolskiej policji - "Policuś".

 

inf. i fot. KPP w Namysłowie

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-02-2014 13:17 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 19-02-2014 13:22
Przewiń do góry