Menu pomocnicze
WIOSNA
baner.png  Starostwo Powiatowe w Namysłowie

Szanowni Państwo,

W 2014 r. przypada dziesiąta rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Blisko dekadę temu byliśmy świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Włączenie naszego kraju do Wspólnoty wiązało się z wieloma nadziejami, ale także z obawami. Dziś wątpliwości zostały rozwiane. Integracja miała wpływ na pozytywne zmiany także dla społeczności lokalnych, w ważnych dla każdego z nas wymiarach, takich jak praca, nauka, możliwość swobodnego przemieszczania się czy przedsiębiorczość.

Najbardziej widocznym efektem są jednak inwestycje dofinansowane ze środków unijnych: wybudowane drogi, wyposażenie szkół, remonty budynków, rozwijająca się infrastruktura przedsiębiorstw.

10 rocznica członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do dokonania podsumowań, zaprezentowania efektów wdrażania funduszy unijnych, promocji europejskich wartości, ale także organizacji wydarzeń, które pozwolą nam wszystkim cieszyć się obchodami rocznicy.

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w cyklu wydarzeń, które zostaną zrealizowane, aby w uroczysty sposób zaakcentować europejski jubileusz. Pod wspólnym hasłem „10 lat Powiatu Namysłowskiego w Unii Europejskiej” zorganizujemy wystawy, konkursy, gry dla młodzieży, turniej siatkarski, spacer europejski dla miłośników nordic walkingu. Punktem kulminacyjnym będzie Rodzinny Piknik Europejski, który odbędzie się w dniu 4 maja 2014 r.

Cały cykl został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Wojewody Opolskiego.
Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie Państwo w poniższym harmonogramie.
Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania!

Starosta Namysłowski
Julian Kruszyński

Patronat Honorowy
Marszałka Województwa Opolskiego

Patronat Honorowy
Wojewody Opolskiego

Marsz.png woj.png

Harmonogram imprez:

 

 

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 07-02-2014 12:08 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-04-2014 07:58
Przewiń do góry