Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

Wychodząc z założenia, że kształcenie zawodowe należy do tych obszarów edukacji, które w sposób bezpośredni są powiązane z rynkiem pracy Zespół Szkół Mechanicznych realizuje projekt „W lepszy start”. Projektodawca jest Powiat Namysłowski, a przewiduje on m.in. organizację praktyk dla uczniów techników. W jego ramach uczniowie kl. II i III technikum logistycznego odbyli 4 – tygodniową praktykę zawodową we wrocławskich firmach prowadzących działalność logistyczną:

  • Rhenus Logistics S.A.
  • PKP Cargo S.A.
  • UPS Polska Spółka z o.o. (Oddział w Długołęce)
  • MPK Spółka z o.o.

Praktykanci mięli możliwość wykorzystania wiedzy i umiejętności nabytych w szkole w zakładach, które na co dzień zajmują się logistyką, oraz zdobycia wielu nowych doświadczeń. Zadania, które wykonywali to m.in. prowadzenie i kompletowanie dokumentacji logistycznej, kalkulacja usług, etykietowanie przesyłek, wykorzystanie fachowych programów komputerowych w pracy logistyka.

Wśród wrażeń, którymi uczniowie podzielili się po powrocie, szczególnie podkreślić należy: dobrą organizację praktyki, nabycie nowych umiejętności i „sprawdzenie się” w sytuacjach czysto zawodowych związanych z wykorzystaniem umiejętności. Szczególnie cieszy fakt, że wszyscy świetnie poradzili sobie w miejscach praktyki; opiekunowie wskazywali na zaangażowanie, sumienność, pracowitość oraz dużą wiedzę i umiejętności uczniów.

Jesteśmy przekonani, że kontakt ze światem pracy na tym etapie nauki dał im możliwość nabycia wiedzy i umiejętności, które wzmocniły ich kluczowe kompetencje i dały rzetelne przygotowanie zawodowe skutkujące w przyszłości powodzeniem na rynku pracy.

Całość kosztów organizacji praktyki: wyżywienie, pobyt we Wrocławiu, przejazd do i z Wrocławia był finansowany ze środków projektu. Uczniowie mieszkali w hostelu blisko wrocławskiego Rynku, co pozwoliło im korzystać z wielu atrakcji Wrocławia.

Koordynator projektu – Renata Koziarska

TL.jpeg

TL (7).jpeg

logo1.png
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-12-2013 14:25 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 03-12-2013 14:26
Przewiń do góry