Menu pomocnicze
WIOSNA

log.jpeg

Od 3 do 29 czerwca 2013 r. 31 uczniów z  technikum obsługi turystycznej i technikum hotelarstwa przebywało na  miesięcznej praktyce zawodowej w Rimini we Włoszech. Pobyt młodzieży był realizowany w ramach projektu Leonardo da Vinci w programie „Uczenie się przez całe życie” w pełni finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Za pozyskane pieniądze uczestnicy projektu brali udział w intensywnym kursie języka angielskiego i włoskiego, w spotkaniach z  psychologiem i pedagogiem, mieli zapewnioną bezpłatną podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie, przejazdy lokalne, wycieczki oraz otrzymali środki na wyżywienie i kieszonkowe.

 
W czasie praktyki uczniowie pracowali w biurach podróży i hotelach, w których zajmowali się obsługą turystów i gości hotelowych oraz organizowaniem imprez turystycznych.  Po pracy młodzież korzystała z atrakcji znanego kurortu, jakim jest Rimini, zażywając kąpieli wodnych i słonecznych na pięknej adriatyckiej plaży. W weekendy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Wenecji i San Marino.
 
Wszyscy uczestnicy projektu wykazali duże zadowolenie z udziału w praktykach zagranicznych.  Uczniowie nawiązali bliższe znajomości z pracodawcami, a część z nich otrzymała propozycje pracy w przedsiębiorstwach włoskich, w których uczyli się zawodu.  
 
Głównym rezultatem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych, rozwój umiejętności interpersonalnych i językowych oraz zwiększenie mobilności przyszłych absolwentów na europejskim rynku pracy. Nabyte umiejętności zostaną wykorzystane w dalszej nauce i przyszłej pracy zawodowej.
 
Koordynator projektu
Adam Hubicki
Opublikował(a):  Data publikacji: 04-10-2013 11:54 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-10-2013 11:55
Przewiń do góry