Menu pomocnicze
WIOSNA

1500 złotych usiłował wręczyć policjantowi z ruchu drogowego 37-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. Podejrzewany w ten sposób próbował nakłonić funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych. Za taki czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w Namysłowie przy ulicy Sycowskiej. Podczas prowadzonych działań "Trzeźwy Poranek" policjant z namysłowskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Styl jazdy kierującego golfem 37 latka wskazywał na to, iż może znajdować się on pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli drogowej okazało się , iż faktycznie mężczyzna jest nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało u niego 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjant poinformował 37 latka o grożących mu konsekwencjach karnych. Wówczas w trakcie rozmowy zatrzymany do kontroli mężczyzna, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wobec niego, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę w kwocie 1500 złotych.
 
Policjant w związku ze złożoną przez nietrzeźwego kierowcę propozycją zatrzymał go w policyjnym "areszcie". Mężczyzna jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty między innymi usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
PRZYPOMINAMY!
Zarówno wręczanie, jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa to poważne przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Na podst. inf. KPP w Namysłowie
Opublikował(a):  Data publikacji: 09-09-2013 15:02 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 09-09-2013 15:04
Przewiń do góry