Menu pomocnicze
Jesień
         gfysryurusyuu.jpeg
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 
 
 
     W maju 15 uczniów kl. III technikum mechanicznego Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło miesięczną praktykę zawodową w autoryzowanych warsztatach samochodowych we Wrocławiu: 
  • Frączak Spółka z o.o. przedstawiciel Mercedesa,
  • Autoserwis Dolny Śląsk LM Spółka z o.o. przedstawiciel Opla i  Chevroleta, 
  • AMICAR przedstawiciel Fiata, 
  • France Serwis Mirosław Dudra przedstawiciel Renault.
      Staranie wyselekcjonowane firmy, w których odbywała się praktyka, reprezentują bardzo wysoki poziom usług, co pozwoliło uczniom zdobyć nowe umiejętności, poznać zasady pracy z wymagającym klientem, asystować przy czynnościach zawodowych z zakresu mechaniki samochodowej i samodzielnie wykonywać prace serwisowe i naprawcze. 
      Wśród wielu wrażeń, którymi podzielili się uczniowie po powrocie, szczególnie podkreślić należy: dobrą organizację praktyki, możliwość pracy w warsztatach renomowanych marek, nabycie nowych umiejętności i „sprawdzenie się” w sytuacjach czysto zawodowych związanych z wykorzystaniem umiejętności. Szczególnie cieszy fakt, że wszyscy świetnie poradzili sobie w miejscach praktyki; opiekunowie wskazywali na zaangażowanie, sumienność, pracowitość oraz dużą wiedzę i umiejętności uczniów. Całość kosztów: wyżywienie, pobyt, przejazd do i z Wrocławia był finansowany ze środków projektu. Uczniowie mieszkali w hostelu tuż przy wrocławskim Rynku, co pozwoliło im korzystać z wielu atrakcji Wrocławia.
       Wyjazd na praktykę odbył się w ramach nowego projektu „W lepszy start”, który przewiduje organizację praktyk dla uczniów techników i staży dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej – mechanik pojazdów samochodowych. Projektodawcą jest Powiat Namysłowski, który pozyskując środki na realizację kolejnego projektu pozwala na wzbogacenie oferty edukacyjnej namysłowskich szkół.
 
 
Koordynator ZSM-Renata Koziarska
 
 
Wrocław.jpeg
 
Wrocław (15).jpeg
 
Wrocław (17).jpeg
 
Wrocław (19).jpeg
 
Wrocław (23).jpeg
 
Wrocław (28).jpeg
 
Wrocław (7).jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Opublikował(a):  Data publikacji: 05-08-2013 10:33 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 05-08-2013 11:12
Przewiń do góry