Menu pomocnicze
WIOSNA

Dnia 21 lipca 2013 roku o godz. 16:00 w Kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie odbędzie się koncert organowy Szymona Olszańskiego.

szymon_olszanski_nlko2013_web.jpeg

Laureat II Nagrody I Międzyuczelnianego Konkursu Organowego na organach w stylu północnoniemieckiego i francuskiego barouku w Katowicach (2012).
Edukację muzyczną rozpoczął w roku 1996 w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu mgr Barbary Kani. Od 2003 roku uczył się gry na organach w klasie prof. Radosława Marca i mgra Jakuba Kwintala. W minionym roku akademickim z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił na licznych mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych m. in. przez Julie Brown, Guy Boveta, Johna Butta, Oliviera Latry, Davida Ponsforda, Martina Rosta, Józefa Serafina, Marka Toporowskiego, Krzysztofa Urbaniaka, Wolfganga Zerera. Dokonał nagrań dla programu II Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Pełni funkcję organisty w Kościele ewangelicko – metodystycznym p.w. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy. Koncertuje w kraju i za granicą. Występował z orkiestrą symfoniczną bydgoskiej Akademii Muzycznej gdzie realizował basso continuo w oratorium Mesjasz G. F. Haendla pod dyrekcją P. Esswooda. Brał udział w konkursach organowych w Olsztynie (2009), Krakowie (2009), Poznaniu (2010), Łodzi (2011), W roku 2009 uzyskał pierwszą nagrodę w konkursie organowym w Krasnobrodzie a w 2012, zdobył drugie miejsce w I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca.
Prowadzenie koncertu
Witold Zaborny
Opublikował(a):  Data publikacji: 09-07-2013 14:32 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 09-07-2013 14:34
Przewiń do góry