Menu pomocnicze
Jesień

 

Na michalickim zalewie odbyły się największe w tym roku zawody karpiowe w Polsce. Ich celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację chorej Martynki. Charytatywny miting zrzeszył wędkarzy z całego kraju i spoza jego granic. Jednym z partnerów był powiat namysłowski.
razemmini.jpeg
 
Wędkarze zebrali się w Józefkowie w szczytnym celu - aby pomóc Martynce. Wspólnie zadecydowali, że wpisowe zostanie w całości przeznaczone na pomoc dziewczynce. Do rywalizacji przystąpiło 49 teamów. Uczestnicy łowili przez 5 dni. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia było Koło PZW Gobio Namysłów.
 
Nie były to zawody, w których liczyła się ogólna waga ryb, a największa ze zdobyczy. Tę złowiła w niedzielę rano drużyna: Sławomir Stolarski - Damian Pakoca. Był to karp o wadze 14kg. Wyłonieni zostali także zwycięzcy w kategoriach na: największą rybę niepunktowaną, najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz najlepszą karpiarkę.
 
Podczas wydarzenia pojawił się gość honorowy - sama Martynka, córka jednego z namysłowskich wędkarzy. 10-cio latka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Potrzebne są jej specjalne protezy usztywniające nóżki. Dziewczynka przeszła wiele operacji, a czeka ją jeszcze kolejna. Aby stała się sprawniejsza i bardziej samodzielna, niezbędna jest rehabilitacja, na którą musi uczęszczać trzy razy w tygodniu. Na to jednak potrzebne są środki.
 
Uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie w akcję, która zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Udało się zebrać ponad 10 tys. złotych. Jest to suma, która wystarczy na opłacenie kilkumiesięcznej, kosztownej rehabilitacji dziewczynki. W planach jest już kolejny projekt.
dsc_0089.jpeg
dsc_0198.jpeg
dsc_0278.jpeg
dsc_0293.jpeg
dsc_0861.jpeg
Opublikował(a):  Data publikacji: 04-07-2013 09:42 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-07-2013 09:46
Przewiń do góry