Menu pomocnicze
słoneczniki

 

W holu na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Namysłowie można oglądać wystawę medali uznaniowych i historycznych. Kolekcja należy do pułkownika w stanie spoczynku Stefana Szelki.
 
Szelka.jpeg
 
Stefan Szelka służbę w Wojsku Polskim pełnił w latach 1945-1985. Absolwent Szkoły Oficerów Politycznych w Łodzi Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie oraz AkademWojskowo-Politycznej w Warszawie. Pełnił służbę wojskową na różnych odpowiedzialnych stanowiskach w tym także, jako zastępca dowódcy dywizji ds. politycznych a także zastępca i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu.  Należy do wybitnych działaczy opolskiej organizacji, głównie w obszarze integracji wszystkich organizacji kombatanckich.
Popularyzuje historię oręża Wojska Polskiegoza pomocą zbierania medali  pamiątkowych i historycznych, których jest kolekcjonerem. W uznaniu zasług został odznaczony Krzyżem Komandorskim, Oficerskim i Kawalerskim OOP, Krzyżem WalecznychZłotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wieloma medalami i odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi. Ponadto został wpisany do Honorowej Księgi Zarządu Głównego Związku Kombatantów.
Opublikował(a):  Data publikacji: 25-02-2013 11:37
Przewiń do góry