Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie informuje o możliwości skorzystania z prostej  i wygodnej metody przesyłania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną - poprzez portal www.finanse.mf.gov.pl – zakładka e-Deklaracje.

System e-deklaracje umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną każdemu podatnikowi i płatnikowi, co jest najprostszym, najszybszym i bezpiecznym sposobem ich złożenia.

Na portalu www.finance.mf.gov.pl dostępne są interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcja dotycząca ich wypełniania i przesyłania.
W formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego można składać następujące deklaracje podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, PCC-3 oraz wniosek PIT-16.

Natomiast z użyciem podpisu kwalifikowanego można składać następujące deklaracje i informacje podatkowe: CIT, PIT-8C, PIT-11, PIT-40, ORD-ZU, ORD-U, SD-2, SD-Z2, SD-3 i inne.

Złożona poprawnie deklaracja pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). To potwierdzenie traktowane jest na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem deklaracji bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Korzyści związane ze złożenia deklaracji w formie elektronicznej:

  • oszczędność czasu,
  • niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej,
  • łatwość wypełnienia,
  • bezpieczeństwo przesyłanych danych,
  • gwarancja poprawności składanej deklaracji,
  • szybszy zwrot nadpłaty,
  • ochrona środowiska,
  • otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.

Obszerny opis systemu e-deklaracje dostępny jest na stronie Ministerstwa Finansów: www.finanse.mf.gov.pl.
Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie informuje, że za stronie internetowej www.ppus.pl udostępniony został Program Płatnika Urzędu Skarbowego. Aplikacja może być nieodpłatnie wykorzystywana przez płatników do masowego wysyłania dokumentów elektronicznych, w szczególności PIT-11, PIT-40, PIT-8C, do systemu e-Deklaracje. Aplikacja ta oferuje możliwości zbliżone do podstawowych funkcji Programu Płatnika ZUS.
Dzięki opcji „wysyłka do bramki testowej” program pozwala płatnikom bezpiecznie przećwiczyć współpracę ich systemów z systemem e-Deklaracje tak, aby mogli się przygotować do wysyłki PIT-ów za 2012 rok. Na wyżej wymienionej stronie internetowej również umieszczona została instrukcja obsługi programu.

Zapraszamy płatników do skorzystania z możliwości obsługi deklaracji podatkowych przez internet.

Opublikował(a):  Data publikacji: 31-12-2012 12:00 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 31-12-2012 12:03
Przewiń do góry