Menu pomocnicze
Jesień

log.jpeg

Przez cztery tygodnie czerwca  2012 roku 25 uczniów z technikum informatycznego i 9 z technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkól Rolniczych wraz z opiekunami Małgorzatą Dobrowolską, Eweliną Grabowską i Dariuszem Świątkiem przebywało w Plymouth w  Wielkiej Brytanii na praktyce zawodowej.

IMG_0127.jpeg

Pobyt młodzieży był realizowany w ramach dwóch projektów Leonardo da Vinci w programie „Uczenie się przez całe życie”, w pełni finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Za pozyskane pieniądze uczestnicy projektu brali udział w intensywnym kursie zawodowym języka angielskiego z native speakerem, w spotkaniach z  psychologiem i pedagogiem, mieli zapewnioną bezpłatną podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie, przejazdy lokalne, wycieczki oraz otrzymali kieszonkowe. Głównym rezultatem projektów jest zwiększenie kompetencji zawodowych, rozwój umiejętności interpersonalnych i językowych oraz zwiększenie mobilności przyszłych absolwentów na europejskim rynku pracy.

Uczniowie mieszkali w rodzinach angielskich, poznali kulturę i obyczaje panujące w Anglii,
a także podnieśli swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. W czasie praktyki uczniowie technikum informatycznego pracowali w kilku grupach na oddzielnych stanowiskach komputerowych realizując różne zadania dla firmy angielskiej.

Praktykanci nauczyli się montować i konfigurować komputery, instalować oprogramowanie, budować sieci komputerowe, tworzyć bazy danych, filmy reklamowe i prezentacje, wizytówki, pracować na różnych programach w wersji angielskiej. Natomiast uczniowie z technikum architektury krajobrazu pracowali w kilku ogrodach w malowniczej Kornwalii, gdzie nauczyli się nowych metod uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych, projektowania terenów zielonych oraz obsługi maszyn i urządzeń stosowanych w ogrodnictwie.

Młodzież poznała też specyficzne rośliny w zabytkowych ogrodach, do których należy bardzo duży, prawie 300 hektarowy ogród Antony House oraz 10 hektarowy Saltram House. Nabyte umiejętności zostaną wykorzystane w dalszej nauce i przyszłej pracy zawodowej.

W czasie pobytu w Anglii młodzież zwiedzała urocze miejsca okolic Plymouth oraz uczestniczyła w wycieczkach do Eden Projekt i do Londynu.

Koordynator projektów
Adam Hubicki

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-11-2012 14:01 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 22-11-2012 14:04
Przewiń do góry